Të gjitha kategoritë
EN

home>PRODUKTE>Profili i çelikut

73
74
75
76
77
73
74
75
76
77

JIS standard 100 * 100 * 6 * 8 DHE 912 * 302 * 18 * 34 SIZE H furnizim me seksion të zbrazët nga prodhuesi kinez për projektin e ndërtimit


Vendi i origjinës: Kinë
Brand Name: Çeliku Goldensun
Numri Modeli: GSS01503
Certifikim: BV, SGS, CIQ, CG, BIS, ISO


Na kontaktoni
specifikimet
Sasia minimale Rendit: ton 5
Çmimi: 450-650 USD / ton
Details paketimit: Paketa me tufa
Koha për dorëzim: Pas pranimit të pagesës 10 ditë
Kushtet e pagesës: 30% depozitë T / T paraprakisht, 70% bilanc T / T brenda 5 ditëve pas kopjimit B / L, 100% L / C e parevokueshme në sy, 100% L / C e parevokueshme pasi të merrni B / L 30-120 ditë
Aftësia furnizimit: 50000 ton / muaj ose më shumë


145

120

121

Detajet e shpejta
Chemical Composition& Mechanical Propertie146

Përshkrim
Product Description of H beam/I beam for steel structure building

Produkt Rrezja H / Rreze për ndërtimin e konstruksionit çelik
Klasifikimi i produktit Rrezja H me fllanxhë të gjerë (HW)
Rrezja H fllanxhë (HM)
Rreze fllanxha e ngushtë H (HN)
Teknika e Prodhimit Mbështjellë e nxehtë, kthesë e ftohtë
Prodhimtari 30000 Ton / Muaj
Materiali kryesor Q235B, SS400, Q345, Q345B, etj
Masat l Lartësia: (H): 100-900 mm
l Gjerësia (B): 100-408 mm
l Trashësia (T1): 6-21 mm
l Trashësia (T2): 8-35 mm
l Gjatësia: 6metra-12metra
Aplikacion Përdoret gjerësisht në struktura të ndryshme ndërtimi, ura, automjete, kllapa, makineri, etj., Për shembull, struktura industriale e mbajtëses së çelikut, shtyllave të çelikut dhe strukturës mbështetëse të inxhinierisë nëntokësore, petro kimike dhe fuqisë dhe struktura e pajisjeve të tjera industriale, ndërtimi i anijeve, makineritë struktura e kornizës prodhuese, treni, makina, kllapa trare traktori, transportuesit e portit, stentat e grilave me shpejtësi të lartë.

standard
Klasë
Method of Deoxidization   

Chemical Components%
C≤ Si≤ Mn≤ P≤ S≤ Nb≤ V≤ Ti≤
(Standardi Kinez) Q235B Z 0.2 0.35 1.4 0.045 0.045


Q345B Z 0.2 0.5 1.7 0.035 0.035 0.07 0.2
0.2
Q420B Z 0.2 0.5 1.7 0.035 0.035 0.07 0.2 0.2
Q420C Z 0.2 0.5 1.7 0.03 0.03 0.07 0.2 0.2
Q460C Z 0.2 0.6
1.8
0.03 0.03 0.11
0.2 0.2
Standardi JIS SS400
Z


0.05
0.05SS540 Z

1.6
0.04
0.04Standardi EN S235JR Z 0.17
1.4
0.035
0.035S235JO Z 0.17
1.4
0.03
0.03S235J2 Z 0.17
1.4
0.025
0.025S275JR
Z 0.21
1.5
0.035
0.035S275JO Z 0.18

1.5
0.03
0.03S275J2 Z 0.18

1.5
0.025
0.025S355JR Z 0.24
0.55
1.6
0.025
0.025S355JO Z 0.2
0.55
1.6
0.03
0.03S355J2 Z 0.2
0.55
1.6
0.035
0.035(ASTM Standard) A36 Z 0.25
0.4


A572-50
Z 0.23
0.4
1.35
0.4
0.05
0.05
0.15
0.15
A572-60 Z 0.26
0.4
1.3
0.04
0.05
0.05
0.15
0.15
ndërtim anijesh
A Z 0.21
0.5
≥2.5C 0.035
0.035B
Z 0.21
0.35
0.8 1.2 ~ 0.035
0.035standard Klasë Property mekanike


(N/MM2)
Forca elastik
(N/MM2) Yield Strength Percentage Elongation after Fracture Fuqia e ndikimit


≤16 16 40 ~ 20 ℃ 0 ℃ -20 ℃
(Standardi Kinez)
Q235B 370-500 ≥ 235 ≥ 225 ≥ 26 ≥ 27

Q345B 470-630 ≥ 345 ≥ 325 ≥ 21 ≥ 34

Q420B 520-680 ≥ 420 ≥ 400 ≥ 18 ≥ 34

Q420C 520-680 ≥ 420 ≥ 400 ≥ 19
≥ 34
Q460C 550-720 ≥ 460 ≥ 440 ≥ 17
≥ 34
Standardi JIS
SS400 400-510 ≥ 245 ≥ 235 ≥ 23


SS540 ≥ 540 ≥ 400 ≥ 390 ≥ 17


Standardi EN S235JR 360-510 ≥ 235 ≥ 225 ≥ 26 ≥ 27

S235JO 360-510 ≥ 235 ≥ 225 ≥ 26
≥ 27
S235J2 360-510 ≥ 235 ≥ 225 ≥ 24

≥ 27
S275JR 410-560 ≥ 275 ≥ 265 ≥ 23 ≥ 27

S275JO 410-560 ≥ 275 ≥ 265 ≥ 23
≥ 27
S275J2 410-560 ≥ 275 ≥ 265 ≥ 21

≥ 27
S355JR 470-630 ≥ 355 ≥ 345 ≥ 22


S355JO 470-630 ≥ 355 ≥ 345 ≥ 22


S355J2 470-630 ≥ 355 ≥ 345 ≥ 22


(ASTM Standard) A36 400-550 ≥ 250 ≥ 250 ≥ 23


A572-50 ≥ 450 ≥ 345 ≥ 345 ≥ 21


A572-60 ≥ 520 ≥ 415 ≥ 415 ≥ 18


ndërtim anijesh A 400-520 ≥ 235 ≥ 235 ≥ 22


B 400-520 ≥ 235 ≥ 235 ≥ 22
≥ 27


Aplikime

ZQ9 ~ 0] S {VV_T ~ 79O] 2 (X% PX


paketë

144

HETIM