Të gjitha kategoritë
EN

home>PRODUKTE>Tuba dhe tuba çeliku>Tub çeliku ERW

54
51
52
54
51
52

Prodhimi i çelikut furnizuesi më i mirë tub hekuri i zi 3 inç


Vendi i origjinës: Tianjin, Kinë (kontinent)
Brand Name: Çeliku GOLDENSUN
Numri Modeli: GSS00103
Certifikim: ISO,BV,


Na kontaktoni
specifikimet
Sasia minimale Rendit: 15tons
Çmimi: FOB XINGANG: 400-600 USD PERR TON
Details paketimit: 1. Paketuar me 8 tufa të shtrënguara me rrip metalik dhe
plastike e mbështjellë nëse ka nevojë
2. Sipas kërkesës së klientit
Koha për dorëzim: Dorëzohet brenda 30 ditëve pas pranimit të depozitës
Kushtet e pagesës: 30% depozitë T / T paraprakisht, 70% bilanc T / T brenda 5 ditëve pas kopjimit të B / L; 100% L / C e Pakthyeshme në shikim; 100% L / C e Pakthyeshme pasi të merrni B / L 30-120 ditë; O / A
Aftësia furnizimit: 5000 Ton metrikë / ton metrikë në muajPërshkrimi:
Kryesisht Produktet:

Black Steel Pipe (ERW Steel Pipe), Galvanized Steel Pipe, Black Square / Rectangular Steel Pipe, Galvanized Sqaure/ Rectangular Steel Pipe with different technique and surface treatment.

Standardet ASTM A53, BS1387, DIN2440
SGS,ASTM-A53A, BS1387-1985
GB/T3091-2001,GB/T8162,GB/T8163:20#,45#
16MN(Q345B)GR. A , GR. B, GR. C,
ASTM A106  GR. A , GR. B, GR. C;
API 5L  A B X42,X46, X52, X60, X65, X70, X80
Certifikata API 5L , API 5CT, ISO ,CE
material Q195→Grade B, SS330,SPHC, S185
Q215→Grade C,CS Type B,SS330,SPHC
Q235→GradeD,SS400,S235JR,S235JO,S235J
Specifikim Weld tube/pipe1/8"-8"(10mm-219.1mm)
Wall Thickness:3mm-8mm
Wt tolerance:+/-10%
Length:1-12m or as per request
Special specifications can be supplyed as per request
Veshja e zinkut Pre-galvanized pipes:60-80g/m2
Hot-dip galvanized pipes:275-300g/m2
Tipi Tub çeliku i galvanizuar
Teknikë Electronic Resistance Welded (ERW )
Electronic Fusion Welded (EFW)
Salduar hark i dyfishtë i zhytur (DSAW)
Kodi HS 7306309000
galvanized steel pipe and tube         galvanized steel pipe
Trajtim sipërfaqësor 1) I zhveshur
2) Paint e Zezë (Veshje me llak)
3) galvanizuar
4) Me vaj
5) 3 PE, FBE, veshje rezistente ndaj korrozionit
6)As per request
Forma e seksionit Round / Sheshi / drejtkëndëshe
Object classification Decorative square tube, square tube machine tools, industrial machinery square pipe, chemical pipe, steel square tube, square tube shipbuilding, automotive square tube, square tube steel beams, special purpose square tube
Fund perfundim Plain/ beveled ends or threaded with sockets/coupling
and plastic caps.galvanized steel pipes
Mbrojtësi i mbarimit 1) kapak tubi plastik
2) Mbrojtës hekuri
3)as per request
Properties of products Hot galvanized square tube has good strength, toughness, ductility and welding process performance and have good ductility, its alloy layer and the steel base firmly attached, so hot galvanized square tube can be cold-rolled, brushed , bending and other forming without damaging the coating; suitable for general machining such as drilling, cutting, welding, cold and other technology. After hot-dip galvanized surface bright and beautiful, can be used directly according to the needs of the project.
Inspektim Me provë hidraulike, rrymë vorbull dhe provë infra të kuqe
packaging information 1. OD i madh: me shumicë
2.Small OD :packed by steel strips
3.Woven cloth with 7 slats
4. Sipas kërkesave të klientëve
Aplikimi kryesor 1.For low pressure liquid delivery such as water,gas and oil
2.For structure,construction and fencing post


CHEMICAL COMPOSITION:

material Përbërje kimike Pronë mekanike

C SI MN P S yield strength forca elastike zgjatim


MAP MAP jo me shume se
Q195 0.06 012 ~ 0.3 0.25 0.5 ~ ≤0.05 ≤0.045 195 315 390 ~   
33

Q235A

Q235B


0.14 0.22 ~ 0.3 0.3 0.7 ~ ≤0.05 ≤0.045 235 375 460 ~ 26
Q235C ≤0.18 0.3 0.35 0.8 ~ ≤0.04 ≤0.04 235 375 460 ~   
26
Q235D ≤0.17 0.3 0.35 0.8 ~ ≤0.035 ≤0.035 235 375 460 ~ 26

Q345A

Q345B

Q345C

≤0.20 ≤0.55 1.00-1.60 ≤0.045
≤0.045 345 470 630 ~ 21

Q345D

Q345E

≤0.18 ≤0.55 1.00-1.60 ≤0.025 ≤0.025 ≥ 295 470 630 ~ 22


Testimi i Çertifikimit

63

HETIM